Norvegija išjungia FM

Norvegija matyt pirmoji pasaulyje 2017 metais išjungs FM radio stotis, tokiu būdu pilnai pereidama prie skaitmeninio perdavimo DAB. Įdomu kokia situacija Lietuvoje, mes turbūt iškart pereisim ant kokio DAB 2. :)


Sandisk pristatė 200 GB microSD kortelę

Kompanija Sandisk MWC 2015 renginyje pristatė didžiausios talpos šiai dienai microSD atminties kortelę. 200 GB, na natūralu kad atminties talpa visais laikais didėjo ir didės, bet kai pagalvoji apie tą mažytę kortelę ant piršto ir tokią talpą - wow. Dabar jau ir terabaitas nenustebins.


Intel pristatė vieną iš mažiausių Windows 8.1 kompiuterių

Intel Ces 2015 parodoje pristatė vieną iš mažiausių kompiuterių su Windows 8.1. Naujovė turi 2 GB Ram ir 32 GB talpos saugyklą, kurią beje galima praplėsti su papildoma microSD kortele. Viduje rasime Atom Bay Trail procesorių (vėliau ir Cherry Trail ar Core M). Naujiena bus parduodama kovo mėnesį ir turėtų kainuoti apie 149 USD.
Intel pristatė vieną iš mažiausių Windows 8.1 kompiuterių


Microsoft Surface

Microsoft pristatė savo planšetinius kompiuterius Surface. Kompiuteriai bus dviejų tipų su Windows RT ir Windows 8 Pro operacinėmis sistemomis. Įdomus sprendimas su prisegamomis klaviatūromis, kurios gali būti dviejų tipų - mechaninės ir sensorinės. Pardavime kompiuteriai turi pasirodyti metų gale, kai bus pradėta pardavinėti pati Windows 8 OS. Kainos kol kas nežinomos.


Publikuoti reikalavimai Windows 8 sistemai

Internete pasirodė kompiuterių reikalavimai Windows 8 operacinei sistemai. Taigi planšetiniai kompiuteriai turės turėti ekraną nemažesnės nei 1366 x 768 raiškos, įrenginyje turi būti ne mažiau nei 10 Gb laisvos vidinės atminties, privalomas UEFI, kurio nebus galima atjungti (išskyrus PC). Vidinė kamera turės būti nemažasnės nei 720p raiškos. Na ir žinoma privalomas bent viena USB 2.0 jungtis, magnetometras, giroskopas, akselerometras. Taip pat bus privalomi 5 išoriniai mygtukai - įjungimo, ekrano pavertimo blokavimo, Windows iškvietimo ir du reguliuoti garsui.


Naujos Qualcomm mirasol skaityklės

Kompanija Qualcomm MEMS Technologies pristatė naujas elektronines knygų skaitykles su spalvotu mirasol ekranu. Prekyboje Kyobo e-Reader skaityklę kol kas galima įsigyti tik P. Korėjoje už 310 USD.


WDTV Live atnaujinimas 1.06.15

Atsinaujino WDTV Live media grotuvo programinė įranga (firmware) iki 1.06.15 versijos. Pakeitimų sąrašas pakankamai didelis. Kas naudojatės šiuo produktu, galite jį atnaujinti atsisiuntę atnaujinimą, jei prietaisas prijungtas prie Interneto, atnaujinimas bus įdiegtas automatiškai.


Panasonic planuoja ReRAM rinkoje jau kitais metais

Kompanija Panasonic planuoja jau kitais metais į rinką paleisti ReRAM tipo atminties lustus. Ši technologija yra žymiai pranašesnė už šiuo metu naudojamą NAND. Jos privalumai beveik 10000 kartų greitesnis būsenos persijungimo greitis, bei matyt svarbiausias pranašumas - neribojamas perrašymo ciklų kiekis. Pirmus 2 Mbit pavyzdžius kompanija žada pateikti jau šiais metais. Be Panasonic aktyviai su ReRAM dirba dar ir HP su Hynix, bei Elpida ir Sharp.Technologija ReRAM matyt pastatys įdiegimo rekordą, nuo pirmo paskelbimo iki komercinio panaudojimo praėjo vos 4 metai.


PicoHD5.1 grotuvas

Kompanija Cristal Acoustics išleido matyt patį mažiausią media failų grotuvą PicoHD5.1. Grotuvas panašus į kortelių skaitytuvą, bet turi daug galimybių, tokių kaip pilną 1080p vaizdo atkūrimą, praktiškai pilną įvairių formatų palaikymą (MKV, DIVX, XVID, AVI, M2TS, WMV9, MPG 1/2/4, FLV, RM, TS, VOB), subtitrus (SRT, SSA, ASS), garso formatus (FLAC, MP3, OGG, WMA, WAV), HDMI išėjimą bei DTS garso išvestį bei jo miksavimą iki Stereo (downmix). kainuoja šis stebuklas viso labo tik 65 EUR.

PicoHD5.1 grotuvas


Robotai ir ping pong

Na kadangi pradėjome apie robotų pasiekimus, noriu parodyti dar vieną klipą, kuriame skraidantys bepiločiai robotai žaidžia ping pong'ą. Atrodo tikrai neblogai.