Kompiuterio pirkėjo vadovas
Kompiuterio pirkėjo vadovas
Dėmesio: žemiau yra pateikta tik autoriaus nuomonė. :)
Daugelį syk teko pirkti kompiuterius (sau, draugams, darbe), todėl susikaupė šiokia tokia patirtis, kuria norėčiau pasidalint. Galbūt kam nors pravers tai perkant naują kompą. Taigi.
1. Pirmas ir manyčiau pas pagrindinis punktas :) Jei abejojate ar tai Jums būtina - geriau nepirkite. Šis keistai skambantis patarimas labai aktualus, nes tam yra keletas priežasčių (be abejo apsisprendusiams tai negalioja). Kompiuteriai - tai matyt pati greičiausiai tobulėjanti technologijos šaka, kuri sensta greičiausiai. Mano kuklia nuomone "nuliovas" kompas pasensta kas 3 mėnesius. Žinoma kad sąvoka "pasensta" tai dar nereiškia, kad turimą kompą jau laikas išmesti pro langą, jis jums dar tarnaus daugelį metų ir netgi pilnai tenkins jūsų poreikiams, bet norint neatsilikt nuo mados jums reikės jį karts nuo karto atnaujinti, o tai jau reiškia pinigines išlaidas. Taigi pereinam prie sekančio punkto.
2. Gerai apsvarstykite kokiems tikslams jį pirksite. Tikslų būna įvairių - žaidimai, DVD peržiūra, muzikos klausymas, dokumentų rašymas, programavimas, šiaip pasigirti kaimynams... ;) Grubiai manyčiau galima išskirti tai į 2 grupes - malonumui (žaidimai, filmai, muzika ir t.t.) ir darbui (programavimas, dokumentų tvarkymas, internetas ir t.t.). Čia aišku labai sąlyginis grupavimas, nes pvz. žaidimai būna įvairūs, seni ir šiuolaikiniai, kas be abejo tinka ir darbo programoms. Kam aš pradėjau šį pokalbį apie tikslus? O gi tam, kad nuo pasirinkto tikslo proporcingai suplonės jūsų piniginė. Kiekvienai grupei reikalingas atitinkamo galingumo komiuteris, vadinasi ir išlaidos jam bus skirtingos. Taigi. Važiuojam toliau.
3. Šis patarimas asmeniška mano nuomonė, bet perkant kompą aš visuomet jos prisilaikau - Stengitės išskirti tam reikalui maksimalią, kiek tik leidžia jūsų išgalės, piniginę sumą. Perkant kompiuterį taupyt reikia kuo mažiau. Nesupraskite tiesiogine prasme, kad reikia pirkti patį brangiausią kompiuterį. Tai reiškia, kad išskirkite maksimalią pinigų sumą ir tada ieškokite tai sumai maksimalios konfigūracijos kompiuterį. Jeigu toji suma jums atrodo per didelė - žiūrekite 1 punktą. :) Kuo daugiau "babkių" išskirsite kompiuteriui, tuo ilgiau su juo ištempsite iki sekančio atnaujinimo. O kad atnaujinimo reiks, galiu duot 99%. Daugelis mano, kad nupirktas senas kompas bus reikalingas tik dirbti Wordu ir dėlioti kortas, bet po kurio laiko pastebi, kad kažkokios reikiamos programos nauja versija reikalauja žymiai daugiau resursų ir esamas kompas jau netempia, ir kad atnaujinimas reikalauja pakeisti visą kompą. Aš jau nekalbu apie žaidimus... Jei apsisprendėte einam toliau.
4. Jei esate "kietas kompiuteristas" ir nebijote kapstytis kompo viduriuose, o taip pat žinote kas yra Intel ir AMD galite praleisti šį punktą, kitiems - Nepasitikėkite savo nuojauta ir galimybėmis, jei nežinote kokio kompiuterio jums reikia, kreipkitės pagalbos į tuos kas žino. Neabejoju, kad pažystate žmones, kurie turi reikalų su kompiuteriais, todėl nebijokite pasikonsultuoti. Gal būt netgi paprašyti juos sudalyvauti perkant. Na o toliau jau visos pirkimo smulkmenos - firmą kurioje pirksite, stenkites pasirinkti ne pagal garsumą, o pagal rekomendacijas, nes ne viskas kas auksu spindi yra geri. :) Aišku reikia atkreipti dėmesį į garantijas, kurias duoda toji pasirinktoji firma. Tai lyg ir viskas.
Beje, aš specialiai neminėjau kokios konfigūracijos kompiuterį rekomenduojama pirkti (žiūrekite 1 punktą). Čia galite skaityti bendri patarimai, į kuriuos mano manymu būtina atkreipti dėmesį prieš darant sprendimus. Sėkmes perkant! :)