Windows XP perkėlimas iš seno PC į naują

Kaip perkelti Windows XP iš seno PC į naują Multi CPU sistemą

1. Pradžia

Kadangi dažnokai teko perkelti veikiančius Windows XP į naują sistemą, pasidalinsiu patyrimu, gal kam tai padės išspręsti kai kurias problemas, su kuriomis teko susidurti man.

Natūralus klausimas kam to reikia, kai galima tiesiog perinstaliuoti Windows iš naujo? Žinoma galima, netgi rekomenduojama, nes ką tik instaliuoti Windows dirbs smagiau. Bet įdiegus Windows iš naujo, prarandama daug dalykų - tai įdiegtos programos (kurias teks diegti iš naujo), visi vartotojo nustatymai (tiek Windows aplinkoje, tiek kitose programose), gauti/išsiųsti laiškai (kuriuos tenka importuoti iš naujo), žaidimų išsaugojimai (save ;) ) ir kitokios blogybės. Todėl prieš tai atliekant, pagalvokite. Jei kompiuteriu naudojatės retai, ir pagrindinis darbas ką darote naudojatės tik Word ir Excel, tai matyt geriau nukopijuoti dokumentus ir įdiegti Windows iš naujo, jei kompiuteris tai daiktas be kurio negalite gyventi, ir į jį prikišta tiek, kad įdiegus iš naujo jūs užmiršite ką reikia į jį instaliuoti vėl - jums pravers tai ką aprašysiu žemiau. :)

Taigi, ant stalo stovi naujutėlaitis ir blizgantis PC, o šalia burzgia pavargęs senukas, nuo ko pradėti?

2. Backup, backup ir dar kartą backup
Žinoma, pirmas dalykas ką reikia atlikti, pasidaryti duomenų kopiją. Yra keli variantai, jei esate drąsus žmogus ir nebijote iššūkių, galima kopijų nedaryti iš vis. :) Jei ne, tada vėl galima pasirinkti, ar daryti pilną kieto disko kopiją ar daryti tik reikiamų duomenų kopiją. Pirmas variantas patikimesnis, bet reikia turėti vietos, kitu atveju užteks nukopijuoti dokumentus, nuotraukas, mp3 ar dar ką į kokią išorinę laikmeną (pvz USB raktą ar DVDRW). Tiesa, kopijas daryti aktualu, jei pirkote naują PC be kieto disko ir planuojate panaudoti senąjį, jei naujasis kompiuteris turi naują diską, tai tokiu atveju kopija nelabai ir reikalinga, nes visuomet galėsite pasinaudoti senuoju disku. Todėl skaitom, kad naujasis kompiuteris, į kurį keliam Windows XP, yra su disku (man mažiau rašyt reikės ;).

3. Pasiruošimas
Tam, kad užkrovus naujame kompiuteryje nepamatytumėte mėlynojo mirties lango, senoje sistemoje reikia atlikti kai kuriuos veiksmus. Pagrindinis dalykas, kodėl pamėlynuoja ekranas, yra skirtingi valdymo lustai (chipset). Tarkim beveik 100% sistema grius, jei keliate is kompiuterio su AMD procesoriumi į kompiuterį su Intel procesoriumi. Ir tai ne dėl procesoriaus skirtumų, o todėl, kad kieto disko tvarkyklės yra nesuderinamos ir Windows "nulūžta" bandydama pasiekti diską. Todėl pirmas dalykas ką turite atlikti, pakeisti disko valdymą į standartinį Windows. Darome taip, spaudžiame ant darbastalio "My computer" ikonos su dešiniu pelė klavišu, iššokusiame meniu pasirenkam "Properties", tada viršutiniame meniu "Hardware", po to "Device manager". Atsidariusiame lange susirandam "IDE ATA/ATAPI controllers" ir jį išskleidžiam. Susirandam kur yra eilutėje "controller", spaudžiam ant tos eilutės su dešiniu klavišu ir toliau:

"Update driver..."->"No, not this time"->"Next"->
"Install from a list or specific location (Advanced)"->"Next"->
"Don't search. I will choose the driver to install"->"Next".

Toliau įsitikinkite kad įjungta "Show compatible hardware" ir iš sąrašo pasirinkite "Standard Dual Channel PCI IDE Controller". Toliau "Next" ir "Finish". Sistema paprašys perkrauti Windows, tiesiog tai ignoruokite ir pakartokite tai kitai eilutei su "controller". Po to išjunkite Windows (Shutdown). Pirmas etapas baigtas.

4. Kopijavimas
Kieto disko kopijavimui yra sukurta daug programų, todėl pasirinkti mėgiamą palieku spresti patiems. Asmeniškai naudoju Norton Ghost integruotą su Windows PE. Sprendimų, kaip užsikrauti kopijavimo programą galite rasti Internete, jų daug yra (pvz. Hiren's Boot CD ir pan.). Taigi traukiate lauk senajį diską, jungiate prie naujo PC, užsikraunate iš CD ir kopijuojate jo turinį į naują. Nesupainiokite iš kurio į kuri! :) Orentuokites pagal dydį, nes bet kokiu atveju naujas bus didesnis. ;)

5. Pirmasis startas
Pabaigus kopijavimui, atjungiate senąjį diską, ištraukiate CD iš skaitymo įrenginio, triskart pabeldžiate į medinį stalą ir bandote įjungti naująjį kompiuterį. Jei kraunantis Windows pamatote mėlynajį mirties langą, galima šaukt - "!@#$% Aš taip ir maniau!", spjaut į viską ir perinstaliuot Windows iš naujo. :) O jei rimtai, užteks įkišti instaliacinį Windows XP ir padaryti "Repair", bet tai ne mūsų kelias. Jei Windows užsikrovė, vadinasi viskas tvarkoj. Toliau galima palaukti, kol Windows atpažins naujus įrenginius, įdiegti reikiamas tvarkykles ir pereiti prie sekančio punkto.

6. Multi CPU atstatymas
Štai ši dalis pati įdomiausia, vien dėl jos ir prisiverčiau parašyt šią instrukciją. Kaip žinote šiuolaikiniai kompiuteriai turi procesorius su keliais branduoliais, tai štai perkėlus sistemą Windows XP randa juos, bet naudoja tik vieną, nes nesugeba sutvarkyti tvarkyklių. Be abejo diegiant Windows nuo "nulio", viskas būna tvarkoje, bet kaip minėjau, tai ne mūsų kelias. :) Sistema perkelta, reikia tik priversti ją korektiškai atpažinti procesorių. Paprastai perkėlus Windows, sistema įdiegiama kaip "Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC". Tai galite pamatyti atidarius "Device manager" langą ir iškleidus "Computer" šaką. Kas įdomu, "Processors" šakoje paprastai rodomi visi branduoliai. Ar Windows išnaudoja visus branduolius dar galima pamatyti atsidarius užduočių sąrašą (Task manager). Įjungus "Performance" bus matomas tik vienas "CPU Usage History" branduolio aktyvumas. Pabandysim tai sutvarkyti.

Prieš pradedant, įdiekite paskutinį Windows XP pataisymų rinkinį (Service Pack 3). Viskas buvo testuota su SP3, bet tai turi veikti ir su SP2. Taigi, SP3 įdiegtas, dabar reikia iš jo pasiimti kai kuriuos failus, mums bus reikalingi šie:

halmacpi.dll
ntkrnlmp.exe
ntkrpamp.exe

Juos galite rasti Windows/ServicePackFiles/i386 kataloge. Nukopijuokite juos į kitą katalogą, nes juos reikės šiek tiek patvarkyti. Jei jau nukopijavote, teks juos dabar pervadinti (rename) į kitus, o būtent:

halmacpi.dll pervadinkite kaip hal.dll
ntkrnlmp.exe pervadinkite kaip ntoskrnl.exe
ntkrpamp.exe pervadinkite kaip ntkrnlpa.exe

Mes jau arti tikslo. Perkraukite Windows ir restartavus kompiuteriui spauskite F8, tam kad užkrauti Windows XP saugų režimą (Safe Mode). Kai Windows startuos, tuos pervadintus failus (hal.dll, ntoskrnl.exe ir ntkrnlpa.exe) nukopijuokite į Windows/System32 katalogą ir perrašykite esamus. Viskas. Vėl pastuksenkite tris kart per medinį stalą ir perkraukite Windows (restart). Užsikrovus sistemai, Windows jau turi matyti kompiuterį kaip "ACPI Multiprocessor PC", jei ne, man labai gaila, bet jums nepasisekė. :)

7. Pabaigai
Tikiuosi perskaitėte iki šio vietos anksčiau, nei pradėjote visa tai kas aprašyta aukščiau. Galiu tik pridurti, kad žinoma, visa tai veikia ne visada, man maždaug 90% perkėlimų praėjo sėkmingai, bet būna atvejų, kai tai nesuveikia ir sistema pasikabina. Todėl turėkite tai galvoje ir nuspręskite patys, ar ne geriau perinstaliuoti viską senais gerais metodais - nuo nulio. Jei nutarėte surizikuoti, žemiau pridedu pakeistus failus, kuriuos reikės paskutiniame žingsnyje pakeisti. Dėmesio! Failai skirti Windows XP SP3 32bit sistemai, kitu atveju reikės juos pakeisti iš kito Service Pack paketo, tokio, kuris jau yra jūsų sistemoje. Sėkmes!

Pakeisti SP3 failai (2.3 Mb)

Šaltinis Internete - How to enable Multiprocessor support in Windows XP

P.S. Nuorodoje, kuria rėmiausi, yra aprašytas būdas su SP2, bet to papildymo, kuris rekomenduojamas (http://support.microsoft.com/kb/896256) siųsti nebūtina, jei pas jus SP3.

Kiti šaltiniai - You receive a Stop 0x0000007B error after you move the Windows XP system disk to another computer (Microsoft)

© amenox 2008